Ekonomi

Teledyne, Birleşik Krallık merkezli Valeport Holdings’i satın alacak

THOUSAND OAKS, Kaliforniya – Gelişmiş dijital görüntüleme ürünleri ve havacılık ve savunma elektroniği ile tanınan Teledyne Technologies Incorporated (NYSE:TDY), İngiltere’de su altı sensörleri üreten Valeport Holdings Limited şirketini satın almak üzere anlaştığını duyurdu. Anlaşmanın mali koşulları açıklanmamakla birlikte, satın alma alışılagelmiş kapanış koşullarına ve onaylara tabidir.

1969’da kurulan ve Totnes, Birleşik Krallık’ta yerleşik olan Valeport, çevresel izleme, enerji, inşaat ve savunma dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılan su altı sensörlerinin üretiminde uzmanlaşmıştır.

Şirketin ürün portföyü, ses hızı probları, akım ve akış ölçerler, iletkenlik, sıcaklık ve derinlik sensörleri ve bulanıklığı ölçen ve klorofil seviyelerini tespit eden çok parametreli profilleyiciler ile Teledyne’in mevcut tekliflerini tamamlayacak.

Teledyne Başkanı ve Operasyon Direktörü George Bobb, Valeport’un Teledyne Marine’in teknoloji yelpazesini geliştireceğini belirterek bu satın almadan duyduğu heyecanı dile getirdi. Bobb, Teledyne Marine’in 20’den fazla satın alma ve işbirliği yoluyla büyüdüğünü ve bunun sonucunda kapsamlı bir denizaltı teknoloji çözümleri paketi ortaya çıktığını vurguladı.

Valeport Genel Müdürü Matt Quartley de satın alma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Teledyne Marine’e katılmanın Valeport’un yolculuğunda bir sonraki aşamayı işaret ettiğini ve müşterilere genişletilmiş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunacağını belirtti.

Başta Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde faaliyet gösteren Teledyne, bu stratejik satın alma ile deniz teknolojisi pazarındaki konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

Basın bülteninde ayrıca ileriye dönük ifadelere ilişkin bir uyarı notu yer almakta ve okuyuculara piyasa ve ekonomik koşullar da dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle gerçek sonuçların beklentilerden farklı olabileceği hatırlatılmaktadır. Ayrıca, politika ve mevzuat değişiklikleri ve döviz kurundaki dalgalanmalar gibi uluslararası ticari faaliyetlerin doğasında var olan risklere de işaret edilmektedir.

Bu haber Teledyne Technologies Incorporated tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu